Mēnešreižu nabadzība skar cilvēkus ar zemiem ienākumiem, kas nevar atļauties vai piekļūt nepieciešamajiem mēnešreižu produktiem.
Vidēji mēnešreizes ilgst aptuveni piecas dienas, un Latvijā tamponu un pakešu nodrošināšana nepilnai nedēļai var izmaksāt summu, kuru ne visas sievietes var atļauties. Vēl jo vairāk – ja vienā mājsaimniecībā dzīvo vairākas sievietes.
Ir valstis, kas mēģina mēnešreižu nabadzību ierobežot. Piemēram, samazinot pievienotās vērtības nodokli (PVN) šīm higiēnas precēm, nodrošinot to pieejamību skolās, univeristātēs, jauniešu centros u.c. vietās. Tikmēr Skotijā no šī gada janvāra norit darbs pie likumprojekta, kas nodrošinātu, ka mēnešreižu produkti būs visiem pieejami par brīvu. Līdzīgas iniciatīvas uzsāktas Katalonijā un arī Ukrainā.
Eiropas Parlaments ziņojumā aicinājis dalībvalsts aizsargāt un uzlabot sieviešu seksuālo un reproduktīvo veselību un tiesības, tai skaitā atceļot PVN.
Neskatoties uz to, arī tepat Latvijā ir notikušas vairākas akcijas, lai nodrošinātu maznodrošinātās ģimenes pārstāvjus ar nepieciešamajiem produktiem, pagaidām par izmaiņām produktu cenās vai pieejamību valsts mērogā un likumu sakarā nekas publiski netiek apspriests.
Vai mēnešreižu produktiem Latvijā jāsamazina PVN vai vispār būtu jābūt par brīvu?